Blog

Şile TERAS Çatı KAPATMA Çatı Aktarma Ustası


August 25, 2016 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Hizmet Bölgelerimiz


sile-TERAS-cati-KAPATMA-Aktarma-ve-Yapim-Ustasi

Şile TERAS Çatı kapatma Çatı Aktarma Ustası Önce Bölgeye uygulanacak çalışma Için Şile TERAS Çatı kapatma çatı Alanında uzman ustalarımız keşif yaparak proje hazırlarlar.
Şile TERAS Çatı çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere kapatma Şile TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur duyulduğu İhtiyaç A.Ş ..
Şile TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız Analiz Yapılan Şile TERAS Çatı kapatma Çatı yapilacak Bölgeye gegbekli duyulan malzeme saptarlar.
Şile TERAS Çatı kapatma çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere Ihtiyaç duyulduğu Şile TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur.

Öncelik Olarak İstanbul geneline Tüm Şile TERAS Çatı kapatma çatı Uygulamaları Şile TERAS Çatı kapatma çatı sistemleri profesyonel Şile TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız tarafında güven ziyaretinde kalite ilkelerini siz Değerli müşterilerinine tr Ekonomik yazınız yazınız Yazınız Fiyatlar ile sunmaktadır.Şile TERAS Çatı kapatma Çatı Ustalarımız Türkiye HİZMET genelinede bölgelerine vermektedirler. BİZE ULAŞIN

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Şile, İstanbul sayfasından yönlendirildi)
Koordinatlar: 41 ° 10’N, 29 ° 34’E (Harita)

Şile
– İlçe –
İstanbul Konum Şile.svg
Koordinatlar: 41 ° 10’K 29 ° 34’D
Ülke Türkiye
İl İstanbul
Coğrafi bölge Marmara Bölgesi
Yönetim
– Kaymakam Salih Yüce
– Belediye başkanı Can Tabakoğlu (AK Parti)
Yüzölçümü [1]
– Toplam 712 km2 (274,9 mi2)
Rakım [2] 50 m (164 ft)
Nüfus (2015) [3]
– Toplam 33,477
– Kır –
– Şehir 33477
Zaman Dilimi DAZD (2)
– Yaz (YSU) DAYZD (3)
Posta kodu 34000
İl alan kodu 216
İl plaka kodu 34
İnternet sitesi: Belediye
Şile, İstanbul iline Bağlı bir ilçedir. Marmara Bölgesi’nin kuzey dogusunda, Karadeniz kıyısındadır. Doğuda Kandıra, güneydoğuda Derince güneybatıda Çekmeköy Batida Beykoz ilçeleriyle çevrilidir Ettik, Körfez, Güneyde Pendik Gebze A .S. Ettik.

İçindekiler [gizle]
1 Etimoloji
2 Tarihi
3 COĞRAFİ Özellikler
3.1 İklim
4 Turizm
4,1 Tarihi A.Ş. Kültürel Mekanlar
4.2 GEZİLECEK YERLER
4.3 Şile Festivali
4.4 Konaklama,, ,,
5 Nüfus
6 Politika
6.1 Yerel Seçimler
6.2 Genel seçimler
7 Dış Bağlantılar
8 kaynakça
etimoloji [Dil | Kaynağı Dil]
Yunanca metinlerde Hilea Adıyla Geçen 19 Dizi Başlarında Tüm Karadenizi gezip anılarını yazan Trabzonlu Ermeni Kelime kelimesiyle ilişkili OLUP Özhan Öztürk’e Pontus Rumcasında Yunanca / H / sesinin / S / Olarak telaffuzundan fibia Dolayi Şile Olarak telaffuz edilmekteydi. “dudaklar” rahip Bıjışkyan’a Göre Yunanca Öztürk AYRICA Yaşlı Plinius ile Ptolemaus’un notlarında andığı ziyaretinde küçük gemilerin sığındığı bu koya dökülen Psilis deresinin Şile adının Kaynağı oldugunu iddia Etmiştir [4] .;

Tarihi [Dil | Kaynağı Dil]
. İlçede Iskan çok Eskiye Dayanır . Şile çevresinin tarih öncesinde (Cilalı Taş Devri) iskan edildigini göstermektedir Epi-Paleolitik döneme ait birçok konak yeri işlik saptanmıştır Ettik özellikle Karadeniz sahil kesiminde Yapılan tarih öncesine İlişkin çalışmalarda, Çeşitli Yerlerde Paleolitik çağın muhtelif bölümlerine Kefken ile Bulgaristan Sınırı Arasındaki Ettik. Buluntu yerlerinin sayısındaki Artistan , buzul sonrası dönemde (Yaklasik M.Ö. 12000 ile 6000 Arasında) Karadeniz kıyı şeridi uzerinde önemli Diğer Diğer Diğer Diğer Bir nüfus yoğunluğunun Olduğu açıkça bellidir. Nitekim İstanbul’un en eski buluntu yerleri Arasında Şile’nin Ağva Sahilköy (Domalı) köyleri bulunmaktadır Ettik . Marmara Kıyısında Ambarlı’yı da icine alan kıyı konak yerlerinden biri Olan Sahilköy, Kardiyo adı Taşıyan koyun kuzeyindeki kumluğun batısındadır. Sahilköy’e ait yontma taş aletler, Göztepe A.Ş., Kazlar deresinin doğusuna rastlayan Dereağzı Tepesi uzerinde toplanmıştır. AYRICA, ilçede o dönem insanının yaşamı Için elverişli çok sayıda mağara bulunmaktadır.

Şile antik çağda iki defa istilaya uğramıştır. Birinci istila, Ksenophon’a Tarafından Yunanların Pers seferinden geri dönüşlerinde, ikincisi de kıyı şeridini takip ederek Ilerleyen Roma komutanı Lucullus Tarafından gerçekleştirilmiştir. Eski komutanları Roman hala Şile’de görülmektedir döneminin. İzleri Doğu Roma İmparatoru Diokletianus zamanında (284 -305), İnkese, Hristiyanlar Için tabii korunaklar Olmuştur. Sofular gibi Şile Mağaraları ilk inanan Gürlek Mağarası Doğu Roma askerlerinin yakaladığı ilk inanan Hristiyanları hapsettikleri Bir cezaevi gibi kullanılmıştır. Selçuklu Türkleri Kutalmışoğlu Süleyman Şah Göster ile 1090 senesinde Şile’yi ele geçirdiler. 1097 senesinde imkb 1. Haçlı orduları Şile’yi Selçuklulardan geri almıştır. Şile’nin geri alınması ancak Yıldırım Bayezid Döneminde mumkun olmustur. I. Dünya Savaşı sırasında Şile’nin Ano Kato Neohorion’da (Aşağı Yukarı Yeniköy A.Ş. ) A.Ş., yasaya 7 bin Rum güvenlik gerekçesiyle Eskişehir’e sürülmüştür. 1. Dünya Savaşı sonrasında bölge silah A.Ş. askerden arındırılınca Bölgeye dönebilen Rumlar ile Türkler çeteleşerek birbirleriyle mücedeleye girişmiştir. ayından geri tutukladıkları 115 Rum çekilmelerinin 12 Haziran 1920’de Yunan ordusu bölgeyi Geçici Olarak masrafları isim etmişse de de de de de Ağustos Ardından Kuvvacılar Erkeğin birkac tanesi hariç hepsini Öldürmüş El koyulup, evleri yakılmış bölgenin düşmanla işbirliği Yaptığı iddia edilen Hıristiyanların mallarına Rum Aileleri İstanbul’a sığınmışlardır. [5].

19. yy. Osmanlı kayitlarina Göre Şile kazası 1846’da Zaptiye Müşirliği’ne bağlıydı. 1876’da Şile kazasının Dersaadet Şehremaneti’ne bağlandığı Görülür. 1877 Devlet Salnamesinde imkb Şile, Zaptiye Nezaretine Bağlı Üsküdar Mutasarrıflığına bağlıdır. 1924’de bütün, Sancaklar ( mutasarrafflık) vilayeti yapıldığında Şile’nin Üsküdar’a bağlılığı devam Etmiştir. 1926’da Yapılan yeni düzenlemeyle Üsküdar kaza Haline getirilip İstanbul vilayetine bağlanınca Şile kazası da Üsküdar’la Kardiyo yapı icinde yer almıştır. AYRICA Şile, Cumhuriyet’in Kuruluşu ile oluşturulan ilk belediyelerden biridir.

COĞRAFİ Özellikler [Dil | Kaynağı Dil]
Şile’den Bir görünüm2.JPG
Kocaeli Yarımadasının Karadeniz Yer alan ilçenin, dogusunda Kandıra, Güneyinde Gebze, Batısında Beykoz Çekmeköy, Ettik Kıyısında bulunmaktadır Kuzeyinde imkb Karadeniz.

Rakımı 126 metre Olan Şile’nin 755 km²’dir yüzölçümü. İlçenin yüzölçümünün% 79’u Orman,% 10’u Tarım Alanı,% 11’i Diğer alanlardan oluşmaktadır. Hafif Kıvrımlı küçük köy Doğal plajların Yer Aldığı 60 km’lik sahil şeridine sahiptir Ettik. Göksu, Şile Kabakoz Yeşil Çay önemli Diğer Diğer Diğer Diğer akarsulardır Ettik.

Iklim [Dil | Kaynağı Dil]
. İkinci derecede deprem bölgesi icinde Yer alan Şile, Karadeniz iklimi ile Akdeniz iklimi Arasında Geçiş iklimi özelliğini Gösterir . ONUN mevsimde bulutluluk nispi nemliliğin görüldüğü ilçede Yıllık Ortalama Sıcaklık Değeri 13.6 ° “dir Ettik En Yuksek sıcaklıklar 2002 Haziran ‘ da 31.3 °, 45.2 ° Temmuz’da, Ağustos’da 29.5 °, olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklık Ocak’da -6.6 °, Şubat’da -1.7 °, Mart’da -2.2 ° Olmuştur.

. Yıllık Ortalama Yağış Toplam 75.7 mm BOYUTU . Arasındadır yağışlı günlerin Yıllık ortalamasi 125-150 gün Arasında değişmektedir. Yıllık Ortalama nispi nemlilik Karadeniz Üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin etkisinde kaldığından,% 70 -%. 80 arasındadır Kuzeyi Karadenize açılı olduğundan karayel, yıldız, poyraz gibi kuzey yönlü rüzgarların Etkisi altındadır.

Turizm [Dil | Kaynağı Dil]
. Turizm, Şile’nin ekonomisi icin cok önemli Diğer Diğer Diğer Diğer Bir gelir kaynağıdır Denizi A.Ş. Tarihî değerleriyle özellikle yaz aylarinda turizm ağırlık kazanmaktadır.

Tarihi Ettik Kültürel Mekanlar [Language | Kaynağı Dil]
Şile’den Bir görünüm4.JPG
Şile Kalesi
Şile Feneri:. Türkiye’nin en büyük, dünyanın da ikinci Büyük feneridir, 1860 Yılında Kurulmuştur
Şile Evleri
Sarıkavak Kalesi (Hasanlı Köyü)
Heciz Kalesi
Yeşilvadi
Hanımsuyu Çeşmesi
Osmanlı Hamamı (Yeniköy)
Kilise Kalıntısı (Yeniköy)
Vaftiz Yeri (Yeniköy)
Kilise Kalıntısı (Yeniköy)
Lahit Mezar (Sortullu Köyü)
Papazın Çeşmesi (Kabakoz Köyü)
GEZİLECEK YERLER [Dil | Kaynağı Dil]

Şile Kalesi
Şile merkez Olarak 10 km Kumsal plajlar A.Ş .. uzunlukta Bir kumsala Sahip olmakla Birlikte Karadeniz 60 km.lik Bir uzunluğa sahiptir Kıyısında.
İlçeye 33 km. Değirmençayırı şelalesi uzaklıktaki Değirmençayırı Köyünün güney batısında, Şile-Gebze ilçeleri Sınırları uzerinde yer alir . Ettik Şelalenin 8 m Yüksekliği, Genişliği 30m .. kadardır. Değirmençayırı şelalesinin kuzeyinde yaz aylarinda suları kuruyan 15m. Yükseklikte akan Şarlak şelalesi adı Verilen Bir şelale daha Vardır. Tüm bu Şelaleler Yapılan araştırmalara Göre genç faylanmalar Sonucu oluşmuştur.
Hacıllı şelalesi: İlçeye 25 km . UZAKLIKTA Hacıllı Köyünün 10 metre den dogusunda Akan kış aylarinda daha yogun Akan Şelale yaz aylarinda suların çekilmesiyle azalmakta kurak mevsimlerde nadir de olsa kurumaktadır şelaleden Akan su aşagısındaki nehirle birleşerek karadenize ulaşmaktadır.
Onbir göller vadisi: İlçenin GÖRÜLMEYE DEĞER Önemli Diğer Doğal güzelliklerinin Yer Aldığı birisidir alanlardan. . Hacıllı Köyü yakınlarındadır . Köydeki su’nun değirmeninden Doguya doğru Göksu kolu Olan Değirmendere Vadisi, 500m . Takip edilirse birinci Göle ulaşılır . Vadinin devamında büyüklü Küçüklü göl eğim kırığı / şelale ikilime onbir defa tekrar edilir
Kumbaba Tepesi:. İlçenin en önemli Diğer Diğer Diğer Diğer Turistik A.Ş. . Doğal Fizyoterapi doktoru denen Kumbaba Tepesi, 60 rakımlı kırmızı – Turuncu renkli, demir / bakır alaşımlı Ettik radyonktriteli kumlari Olan Bir tepedir . Kumbaba Tepesi zirvesinde Kumbaba’nın mezarı Vardır Yapılan araştırmalarda Bizanslılar Tarafından Güneş Hamamı Olarak Kullanilmis, saray gemileriyle yaz aylarinda buraya gelerek güneş banyosu alırlarmış. Burasını, ismi meçhul Olan Türk (Kumbaba) Bir kimyager gibi Etüd etmiş A.Ş . Şile Kumluğunun Natur ile Tedavi İÇİN UYGUN bulmuştur birçok hastanın Tedavisinde kullanılmıştır Ettik
Ağlayan Kaya: Ağlayan Kayalar, Şile Feneri’nin 600 metre. Gerisinde, Bir Su kaynağıdır çıkan taşlar arasindan. Bir İnsanın gözyaşlarına benzetildiği Için bu adı almıştır ağlayan Akış Biçimi.
Şile’nin ‘den Bir görünüm3.JPG
Şile Festivali [Dil | Kaynağı Dil]
. ONUN yıl Geleneksel Olarak kutlanan Şile bezi kültür sanat festivali Şile Şile halkı ile özdeşleşmiş Bir gelenek Haline gelmistir Ettik Ettik Ettik Türkiye’ de kültür festivalleri Arasında Özel Bir yeri Olan şile bezi kültür sanat ONUN yıl Temmuz ayının oğlunun haftası kutlanmaktadır Ettik Festivali.

Şile bezi kültür ziyaretinde sanat festivali Uluslar arası alandada kendini kanıtlamış Bir festivaldir, kutlandığı dönemde Bir birinden ünlü Sanatçılar, modacılar bu Festivalde çocuk göstermektedir.

Ana teması şile kültürü A.Ş. şile bezi Olan bu festivali uzun Yıllardır şile belediyesi Tarafından tertip edilmektedir.

Konaklama, [Language | Kaynağı Dil]
. Tesisi 1953 Yılında Kumbaba Motel Adıyla hizmete Girmiştir mutabakat Turizm bilincinin gelişmesiyle Birlikte Artan turizm hareketlerine Bağlı Olarak ilçenin ilk ziyaretinde Turistik belgeli anlaşmasını A.Ş (Sonraki yillarda Artan talebe cevap vermek amacıyla 20’den Fazla Otel / motel kampingler Dışında Ettik Pansiyonları EV) Turistik Amaçlı Tesisi hizmete açılmıştır, birçok.

Nüfus [Dil | Kaynağı Dil]
. 2008 nüfus sayımına Göre Nüfusu 28.571’dir . Eklendi eklendi Eklendi Eklendi bunun 12.753’ü ilçe Merkezinde yaşamaktadır . Kisi imkb Geri kalan 15.818, Ağva Dahil, 58 köyde yaşamaktadır Ancak hafta sonları Ettik özellikle yaz aylarinda ikinci konut ziyaretinde yazlıkların devreye girmesi ile nüfus 100.000’i geçmektedir. Şile’de dere köyleri Olan Kömürlük, Üvezli, Kervansaray (1878 sonrası Ahıska muhaciridir), Oruçoğlu, bıçkıdere, Ulupelit, Darlık Artvin Ortaköy Berta köyünden göçmedirler.

Yıl Toplam Şehir Kır
1965 [6] 18.098 2.788 15.310
1970 [7] 19.427 3.448 15.979
1975 [8] 18.648 4.062 14.586
1980 [9] 20.424 4.882 15.542
1985 [10] 19.310 4.832 14,478
1990 [11] 25.372 7.872 17.500
2000 [12] 32.447 10.262 22.185
2007 [13] 25.169 9831 15.338
2008 [14] 28.571 12.753 15.818
2009 [15] 28.325 12.545 15.780
[2010 16] 28.119 12.311 15.808
2011 [17] 28.847 12.851 15.996
2012 [18] 30.218 13.260 16.958
2013 [19] 31.718 31.718 veri yok
2014 [20] 32.823 32.823 veri yok
2015 [21] 33.477 33.477 veri yok
Politika [Dil | Kaynağı Dil]
Yerel Seçimler [Dil | Kaynağı Dil]
Şile Belediye Başkanları Partileri [22] A.Ş.
Yıl Belediye Başkanı Parti Oy oran
1977 Ali Şeceattin Güney CHP% 50,98
1984 Ali Şeceattin Güney SODEP% 35,47
1989 İhsan Çayıroğlu ANAP% 51,02
1994 Ali Şeceattin Güney CHP% 35 41
1999 İhsan Çayıroğlu ANAP% 53,64
2004 Can Tabakoğlu AK Parti% 31 35
2009 Can Tabakoğlu AK Parti% 50,93
2014 Can Tabakoğlu AK Parti% 41,29
Genel seçimler [Dil | Kaynağı Dil]
Yıl Parti Oy Oranı
1961 AP% 56
1965 AP% 71
1969 AP% 68
1973 AP% 46
1977 AP% 62
1983 ANAP% 52
1987 ANAP% 53
1991 ANAP% 39
1995 ANAP% 32
1999 ANAP% 29
2002 AK Parti% 30
2007 AK Parti% 43
2011 AK Parti% 51
Haziran 2015 AK Parti% 44
Kasım 2015 AK Parti% 50
Dış Bağlantılar [Dil | Kaynağı Dil]
Şile Belediyesi
TC İstanbul Valiliği (Harika İstanbul) / Şile İlçesi Tanıtımı
TC İstanbul Valiliği (Galeri İstanbul) / Şile İlçesi Resimleri
Kaynakça [Dil | Kaynağı Dil]
Şile Turizm Rehberi, Şile Belediyesi, İstanbul 2006.
Şile Limanı – Yerel Bilgi Portalı, 2010.
^ 6/11
^ http://www.yerelnet.org.tr/ilceler/ilce_belediye_koordinat.php?ilceid=198641
. ^ “2014 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 10. 2015 Tarihinde kaynağından arşivlendi şubat Erişim Tarihi: 10 2015 şubat
. ^ Özhan Öztürk Antik Çağ’dan Günümüze Karadeniz’in Etnik Siyasi Tarihi :. Pontus . Genesis Yayınları ., Ankara, 2011. 2. Baskı s . 200-201 ISBN 978- 605-54-1017-9, Plinius Historia Naturalis VI.1
^ Özhan Öztürk. Pontus :. Antik Çağ’dan Günümüze Karadeniz’in Etnik Siyasi Tarihi, . Genesis Yayınları ., Ankara, 2011. 2. Baskı s . 200-202 ISBN 978-605-54-1017-9
^ “1965 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “1970 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “1975 genel nüfus sayımı verileri” (html) Türkiye İstatistik . Kurumu Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 kasım 2012.
^. “1980 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 kasım 2012.
^. “1985 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “1990 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2000 genel nüfus sayımı verileri “. (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: kasım 2012. 3
^ “2007 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: kasım 2012. 3
. ^ “2008 genel nüfus sayımı verileri “(html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 kasım 2012.
^. “2009 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2010 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2011 genel nüfus sayımı verileri “. (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: Kasım 2012. 3
^ (html) “2012 genel nüfus sayımı verileri.” . Türkiye İstatistik Kurumu 20 Şubat 2013 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2013 8 Mart
^ “2013 genel nüfus sayımı verileri”. (Html) . Türkiye İstatistik Kurumu Şubat 2014 15 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 2014 Şubat
“2014 genel nüfus. sayımı verileri “^ (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 10 Şubat 2015 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 2015 Şubat
^”. 2015 genel nüfus sayımı verileri “(html) (Dogrudan Bir kaynak olmayıp Ilgili veriye Ulaşmak İçin sorgulama yapılmalıdır) Türkiye İstatistik . Kurumu Erişim tarihi: 13 Nisan 2016
^ yerelnet.org.tr, Şile Belediyesi

Yorumlar

Google+sitemap

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat