Blog

Sultanbeyli TERAS Çatı KAPATMA Çatı Aktarma Ustası


August 25, 2016 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Hizmet Bölgelerimiz


sultanbeyli-TERAS-cati-KAPATMA-Aktarma-ve-Yapim-Ustasi

Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma Çatı Aktarma Ustası Önce Bölgeye uygulanacak çalışma Için Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çatı Alanında uzman ustalarımız keşif yaparak proje hazırlarlar.
Sultanbeyli TERAS Çatı çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere kapatma Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur duyulduğu İhtiyaç A.Ş ..
Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız Analiz Yapılan Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma Çatı yapilacak Bölgeye gegbekli duyulan malzeme saptarlar.
Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere Ihtiyaç duyulduğu Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur.

Öncelik Olarak İstanbul geneline Tüm Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma Uygulamaları CATI Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çatı sistemleri profesyonel Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız tarafında güven ziyaretinde kalite ilkelerini siz Değerli müşterilerinine tr Ekonomik yazınız Yazınız Fiyatlar ile sunmaktadır.Plakalı. Bölgelerine Sultanbeyli TERAS Çatı kapatma Çatı Ustalarımız Türkiye vermektedirler .BİZE ULAŞIN HİZMET genelinede

Sultanbeyli
Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Sultanbeyli, İstanbul sayfasından yönlendirildi)
Sultanbeyli
– İlçe –
Sultanbeyli’nin İstanbul’daki Hakkinda Hakkinda Hakkinda Konumu
Sultanbeyli’nin İstanbul’daki Hakkinda Hakkinda Hakkinda Konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul
Marmara Bölgesi bölge Coğrafi
Yönetim
– Kaymakam İbrahim Özefe [1]
– Belediye başkanı Hüseyin Keskin (AK Parti)
Yüzölçümü
– Toplam 35 km2 (13,5 mi2)
Rakım [2] 130 m (427 ft)
Nüfus (2015) [3]
– Toplam 321.730
– Kır –
– Şehir 321730
Zaman Dilimi DAZD ( 2)
– yaz (YSU) DAYZD (3)
İnternet sitesi: sultanbeyli.bel.tr
. Sultanbeyli, İstanbul ilinin Bir ilçesidir Sultanbeyli adı “Sultanbeyli’nin yeri” Olarak Olduğu Olduğu olduğu bilinirken daha sonra “Sultan Beyliği Çiftliği”, “Sultan Beyliği” daha sonrada “Sultanbeyli” Olarak kullanılagelmiştir.

İçindekiler [gizle]
1 Tarihçe
2 Ulaşım
3 Sultanbeyli İlçesine Bağlı mahalleler
4 Eğitim
4,1 İlkokullar
4.2 Ortaokullar
4.3 Liseler
5 Nüfus
6 Coğrafya
7 Politika
7.1 Yerel Seçimler
7.2 Genel seçimler
8 Kaynaklar
9 Dış Bağlantılar
Tarihçe [Language | Kaynağı Dil]
Sultanbeyli’nin tarihi çok eski dönemlere Ziyaretçilerin uzanmaktadır. Roma Bizans İmparatorluğu Döneminde ,, Üsküdar’dan Gebze’ye A.Ş. Kadar Olan bölgenin Tekfurluğunun yani Mülki idare merkezi olmustur. Bugün Sultanbeyli Sınırları İçerisinde ilçesinin bulunan, tarihi Aydos kenti, Sultanbeyli Ovası civarındaki yapılaşma YAPILAŞMA residential yerlerinin de Dahil Olduğu Coğrafi bölge, antik çağ kalesiyle Ettik sonrasında Ettik, Kavimler yolu üzerinde önemli Diğer Diğer Diğer bir ara istasyon durumundaydı. Stratejik Hakkinda Hakkinda Hakkinda Konumu NEDENİYLE, ortaçağda A.Ş. sonrasında uzun bir Süre bu merkez olma niteliğini koruyacaktı. Asya-Anadolu tarafıyla İstanbul-Avrupa Arasındaki ana ulaşım yolu (Bugünkü Fatih Bulvarı yani tarihi Bağdat Caddesi) bu bölgeden geçtiğinden, bütün askeri ziyaretinde sivil ulaşım Açısından Büyük importance taşımaktaydı.

İstanbul ile Anadolu’nun Bağlantı yolu üzerinde Olması sebebiyle fetihten Önce İstanbul’a sefer düzenleyen Türk orduları Tarafından Öncelikle fethedilmesi Gereken Bir anahtar konumundaydı. Diğer taraftan Anadolu Yönünden savaşa hazırlanan Bizans ordusu BÖLGEDE toplanıp konaklıyordu. Bu Özelliği fetihten Sonra Osmanlı ordusu Tarafından kullanılmaya devam Etmiştir.

Sultanbeyli 1328 Yılında Orhan Gazi’nin emriyle, Akça Koca, Konur Alp A.Ş. Abdurrahman Gazi Osmanlı ordusu Tarafından fethedilmiştir komutasındaki. Bu fetih, tekfur kızının Kaleyi teslim etmesi NEDENİYLE kolaylıkla gerçekleşmiş hadise erken dönem Osmanlı fütuhatı İÇERİSİNDE müstesna Bir Yer teşkil etmistir Ettik. Buluştu Kale tekfurunun kızı, kale kuşatıldığı günlerde, rüyasında Önce İslam peygamberini görme lütfüne erişir. Sonra rüyasında Kendisini düştüğü kuyudan kurtaran İnsanın, Osmanlı akıncılarının başındaki kisi oldugunu fark edince Gerçeği kavrar Ettik onlara Bir mektup yazarak Kalenin çatışmasız teslimine Yardımcı olur. Fetihten Sonra da rüyada Görmüş Olduğu Osmanlı akıncı beyi Gazi Rahman (Abdurrahman Gazi) ile evlenerek Osmanlıların genişleme alanındaki Diğer etnik unsurlarla sıhriyet hısımlığı kurmakta gösterdikleri hoşgörülü yaklaşımın Bir numunesini göstermiş OLACAKTIR. Bu evlilik gerek Türklerin gerekse Rumların hafızalarında uzun zaman silinmeyen izler bırakmıştır. Bu hadisenin hatıra izlerini Taşıyan Aydos Kalesi ‘ nin kalıntıları hala Mevcuttur Ettik.

Şehrinden Aydos Kalesi, İzmit (Nikomedia) (Kalesinden Ettik) batıya doğru gidildiğinde, bu aradaki bölge İÇERİSİNDE en mühim kaleydi. Kervanların yol Güvenliği de Dahil olmak Üzere, Sonraki dönemlerde iç kale Haline gelen Aydos Kalesi’nin, birlikte fethiyle İstanbul’un, bu Stratejik Önemi azalacaktı.

Abdurrahman Gazi’nin Kabri Bugün Sultanbeyli ile komşu Olan Kartal ilçesi Sınırları içerisindedir. Temsili Kabri bulunmaktadır next to türbesinin AYRICA Söğüt’te Ertuğrul Gazi.

Osmanlı Devleti’nin Bahriye Nasır (Denizcilik bakanı) Hasan Hüsnü Paşa’ya satılmıştır araziler Sultanbeyli’deki arazilerin Büyük kısmına Padişahın kız kardeşi Cemile Sultan malik Iken 22 Şubat 1893 Tarihinde bu.

Hasan Hüsnü Paşa vefat edince oğlu Hilmi Bey Tarafından malik Olduğu bu araziler 10 Haziran 1911 Tarihli bakanlar Kurulunun onayi ile Frans Flipson isimli Belçika uyruklu Bir sahsa satılmıştır. A.Ş. Ayrılmış Milli Mücadeleden Sonra ülkemizdeki birçok batılı işadamı gibi Frans Flipson da İstanbul’dan Sahip Olduğu arazileri satmak istemiştir. Ancak bu arazilerin tapuları orman A.Ş. Sınırları Konusunda çıkan sorunlar NEDENİYLE arazilerin satış işlemini gerçekleştirememiştir.

Ukrayna’da zulüm Ettik katliama uğrayıp göç eden Yahudilerden Bir kısmına Osmanlı Devleti Sahip çıkarak, bunlardan otuz üç aileyi Sultanbeyliği çiftliğinde Geçici Olarak ikamet ettirdi. Birinci Dünya Savaşı sırasında bu Musevi Göçmenler Kendi istekleri Üzerine Batı Avrupa Amerika’ya göç etmişlerdir Ettik.

Flipson’un ölümünden Sonra Varisleri Tarafından Sultanbeyli arazileri Bugünkü hissedarlara satılmıştır. AYRICA 1945 Yılında Bulgaristan’dan gelen Göçmenlerin Bir Kısmı 7.500 dönümlük arazi istimlak edilerek Sultanbeyli’ye yerlestirilmistir hükümetçe.

1957 Yılında Sultanbeyli Köyünün kurulmasına karar verilmiştir. Köyün kurulmasından Sonra köy Merkezinde rıza-i taksimle Düzenli yapılaşma YAPILAŞMA Yapılaşma yerleşim Merkezi oluşturuldu. Eski Ankara-İstanbul Yolu köyün Içinden geçmekteydi. Köyün kurulmasından Sonra Bazi hissedarlar hisselerini satmaya başladılar. Koyması tahdit Orman idaresinin Sultanbeyli’ye idare ile hissedarlar Arasındaki davanın devam etmesi sebebiyle bu satışların tapu devri yapılamamıştır Ettik. sales Vaadi Sözleşmesi ile DAHA SONRA Köy İhtiyar Heyetinin tasdik Ettiği önceleri gayrimenkul senetlerle satış oğlu tr A.Ş. dönemde de el senetleri ile devam etti.

TEM Otoyolu’nun Köyün Içinden geçmesi köyü cazip hale getirmişti. 1985-1987 Yılları Arasında Hızlı yapılaşma etkinliklerinin neticesinde Sultanbeyli Bugünkü Haline ulaşmış oldu. 31 Aralık 1987 Tarihinde Sultanbeyli köyünde belediye kurulması kararı alındı. Ancak İlk Belediye Seçimleri 26 Aralık 1989 Yılında yapıldı. 1992 Yılında da Sultanbeyli ilçe oldu. [4]

Ulaşım [Language | Kaynağı Dil]
İstanbul A.Ş. Ankara’yı birbirine bağlayan Anadolu Otoyolu (Otoyol 4) ilçenin içerisinden geçmekte Sultanbeyli A.Ş. gişeleriyle otoyola giriş Yılın Yılın Yılın Çıkış yapılabilmektedir. İstanbul’un birçok İlçesine otobüs Ettik dolmuş Toplu Taşıma araçlarıyla ulaşılabilinmektedir. A.Ş. hattı AYRICA önümüzdeki yillarda 3 Ayrı Metro 1 adet de ilçe merkeziyle tarihi Aydos Kalesi’ni birbirine bağlayan teleferik hattı Yapılması düşünülmektedir. [5] [6]

Sultanbeyli İlçesine Bağlı mahalleler [Language | Kaynağı Dil]
Abdurrahmangazi
Adil
Ahmet Yesevi
Akşemsettin
Battalgazi
Fatih
Hamidiye
Hasanpaşa
Mimar Sinan
Mecidiye
Mehmet Akif
Necip Fazıl
Orhan Gazi
Turgut Reis
Yavuz Selim
Eğitim [Language | Kaynağı Language]
İlkokullar [Language | Kaynağı Dil]
Ahmet Yesevi İlkokulu
Akşemsettin İlkokulu
Battalgazi İlkokulu
Cumhuriyet İlkokulu
Çağdaş Yaşam Türkan Tutumluer İlkokulu
Gölet İlkokulu
Hasanpaşa İlkokulu
İTO Şehit Er Dursun Sıvaz İlkokulu
Kaptan-ı Derya İlkokulu
Mehmet Corcor İlkokulu
Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
Mimar Sinan İlkokulu
Namık Kemal İlkokulu
Nene Hatun İlkokulu
Sultanbeyli Merkez İlkokulu
Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlkokulu
Toki Adil İlkokulu
Turgut Reis İlkokulu
Yaşar Paşalı İlkokulu
Yıldırım Beyazıt İlkokulu
Zübeyde Hanım İlkokulu
Ortaokullar [Language | Kaynağı Dil]
Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu
Ahmet Yener Ortaokulu
Akşemsettin Ortaokulu
Anafaratalar İmam Hatip Ortaokulu
Atatürk Ortaokulu
Aydos İmam Hatip Ortaokulu
Battalgazi İmam Hatip Ortaokulu
Cumhuriyet Ortaokulu
Ertuğrul Gazi Ortaokulu
Ertuğrul Gazi imam Hatip Ortaokulu
Erol Yuksek Ortaokulu
Fatih Ortaokulu
Genç Osman Ortaokulu
Hasan Ali Yücel Ortaokulu
İBB Orhangazi imam Hatip Ortaokulu
Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulu
Mehmet Corcor imam Hatip Ortaokulu
Mevlana Ortaokulu
Mimar Sinan Ortaokulu
Namık Kemal Ortaokulu
Necip Fazıl Mahallesi imam Hatip Ortaokulu
Nene Hatun Ortaokulu
Şehit Öğretmen Hamit Sütmen Ortaokulu
Şehit Öğretmen Hamit Sütmen imam Hatip Ortaokulu
Türk Hava Kurumu Gazi Ortaokulu
Türk Hava Kurumu Gazi imam Hatip Ortaokulu
Yıldırım Beyazıt Ortaokulu
Yunus Emre Ortaokulu
Yunus Emre imam Hatip Ortaokulu
Liseler [Language | Kaynağı Dil]
Gediktaş Anadolu imam Hatip Lisesi
Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi
Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sabiha Gökçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
Sultanbeyli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Ettik
Sultanbeyli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sultanbeyli çok Programlı Anadolu Lisesi
Turhan Feyzioğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde
Türk Telekom Anadolu Lisesi
Sultanbeyli Yahya Kemal Beyatlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde
[| Dil Nüfus Kaynağı Dil]
Yıl Toplam
2000 [7] 175700
2007 [8] 272758
2008 [9] 282026
2009 [10] 286,622
2010 [11] 291,063
2011 [12] 298.143
2012 [13] 302,388
2013 [14] 309,347
2014 [15 ] 315,022
2015 [16] 321,730
Coğrafya [Language | Kaynağı Dil]
1957 Yılında köy, 1989 Yılında belde, 3806 A.Ş . tarih 3 Haziran 1992 Sayılı kanunla ilçe olmustur . İstanbul’un Anadolu yakasında yer alir Yüz 35 km²’dir Ölçümü . ortasından geçmektedir ilçenin İstanbul’un en YÜKSEK dağı Olan 537 rakımlı Aydos Dağı ile Teferrüç Dağı Arasındaki kullanıcının kullanıcının kullanıcının alanı doldurmakta OLUP Tem Karayolu.

İlçe kuzeyde, Güneyde Ettik Batida Kartal İlçesi’ne Bağlı Paşaköy, Pendik İlçesine Bağlı Kurtköy ile çevrilidir doğuda Sancaktepe İlçesine Bağlı Samandıra ile. 130 metredir Yüksekliği Denizden. [17]

Politika [Dil | Kaynağı Dil]
Yerel Seçimler [Language | Kaynağı Dil]
Sultanbeyli Belediye Başkanları Partileri [18] A.Ş.
Yıl Belediye Başkanı Parti Oy Oranı
1994 Ali Nabi Koçak RP% 57,90
1999 Yahya Karakaya FP% 43,17
2004 Alaattin Ersoy AK Parti% 47,77
2009 Hüseyin Keskin AK Parti% 50 22
2014 Hüseyin Keskin AK Parti% 62,02
Genel seçimler [Language | Kaynağı Dil]
Yıl Parti Oy Oranı
1995 RP% 56
1999 FP% 42
2002 AK Parti% 52
2007 AK Parti% 67
2011 AK Parti% 68
Haziran 2015 AK Parti% 56
Kasım 2015 AK Parti% 66
Kaynaklar [Language | Kaynağı Dil]
^ http://www.sultanbeyli.gov.tr/default_B1.aspx?content=51
^ http://www.yerelnet.org.tr/ilceler/ilce_belediye_koordinat.php?ilceid=198657
. ^ “2014 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 10 Şubat 2015 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 2015 Şubat
^ İstanbul’un Kapısı-Sultanbeyli Tarihi, Yeditepe Yayınevi
. ^ “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Web Sitesi” . Tarihinde kaynağından arşivlendi 2 Temmuz 2016 4 Haziran 2015: Erişim tarihi
. ^ “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Web Sitesi” 4 Nisan 2016 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Haziran 2015
^ “2000 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. . kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 kasım 2012.
^. “2007 genel nüfus sayımı verileri” (html) Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “2008 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Kasım 2012 Tarihinde kaynağından arşivlendi . Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2009 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
“. 2010 genel nüfus sayımı verileri” ^ (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2011 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. 3 Temmuz 2014 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “2012 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Temmuz 2014 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2014 3 Temmuz
. ^ “2013 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Temmuz 2014 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2014 3 Temmuz
^ “2014 genel nüfus sayımı verileri”. (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 10 Şubat 2015 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 2015 Şubat
^ “2015 genel nüfus sayımı verileri” (html) (Dogrudan Bir kaynak olmayıp Ilgili veriye Ulaşmak İçin sorgulama yapılmalıdır). Türkiye İstatistik Kurumu. Erişim tarihi: 2016 13 Nisan
^ http://www.sultanbeyli.istanbul/sultanbeyli/cografi-durum-ve-nufus
^ yerelnet.org.tr, Sultanbeyli Belediyesi
Dış Bağlantılar [Language | Kaynağı Dil]
TC İstanbul Valiliği (Harika İstanbul) / Sultanbeyli İlçesi Tanıtımı
TC İstanbul Valiliği (Galeri İstanbul)
TC Sultanbeyli Belediye Başkanlığı

Yorumlar

Google+sitemap

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat