Blog

Zeytinburnu TERAS Çatı KAPATMA Çatı Aktarma Ustası


August 25, 2016 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Hizmet Bölgelerimiz


zeytinburnu-TERAS-cati-KAPATMA-Aktarma-ve-Yapim-Ustasi

Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma Çatı Aktarma Ustası Önce Bölgeye uygulanacak çalışma Için zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatı Alanında uzman ustalarımız keşif yaparak proje hazırlarlar.
Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere A.Ş. İhtiyaç duyulduğu Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur.
Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız Analiz Yapılan Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma Çatı yapilacak Bölgeye gegbekli duyulan malzeme saptarlar.
Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatılarınızın Olduğu alanlarda nelere Ihtiyaç duyulduğu Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çattı ustalarımız Tarafından Uygulamaya konulur.

Öncelik Olarak İstanbul geneline Tüm bölgelerine Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatı Uygulamaları Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatı sistemleri profesyonel Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma çatı ustalarımız tarafında güven ziyaretinde kalite ilkelerini siz Değerli müşterilerinine tr Ekonomik yazınız Yazınız Fiyatlar ile sunmaktadır.Zeytinburnu TERAS Çatı kapatma Çatı Ustalarımız Türkiye genelinede Hizmet vermektedirler . BİZE ULAŞIN

Zeytinburnu
Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Zeytinburnu, İstanbul sayfasından yönlendirildi)
Bu, bu birlesimi ile yaratabilirsiniz Kontrol Edilmiş BIR sürümüdürayrıntıları göster / gizle
. Bakınız sayfasına Başlığın Diğer anlamları Için Zeytinburnu (anlam ayrımı)
Koordinatlar: 40 ° 58’59 “N 28 ° 53 ’59” E (Harita)

Zeytinburnu
– İlçe –
İstanbul Konum Zeytinburnu.svg
Koordinatlar: 40 ° 58’59 “K 28 ° 53’59” D
Ülke Türkiye Türkiye
Bölge Marmara
İl İstanbul
mahalleler 13
Yönetim
– Belediye Başkanı Murat Aydın (AK Parti)
– Kaymakam Ali Taşkın Balaban [ 1]
Yüzölçümü
– Toplam 11,16 km2 (4,3 mi2)
Rakım 10 m (33 ft)
Nüfus (2014 [2])
– Toplam 287.223
Zaman Dilimi DAZD (UTC + 2)
– Yaz (YSU) DAYZD (UTC + 3 )
Posta kodu 340xx
Telefon kodu 212
İnternet sitesi:
zeytinburnu.bel.tr
zeytinburnu.gov.tr
. Bir ilçesidir ilinin Zeytinburnu, İstanbul . Eylül 1957 1 Tarihinde ilçe olmustur Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının Marmara Denizi’ne bakan yamaçlarının, Denizli ‘nin birleştiği yerdedir. Met Tarihi Yarımada ile surlarla Ayrılmış, E-5 karayoluna Havalimanına 15-20 dakikalık mesâfededir Ettik sinir. Bu İstanbul’un Dışarı Açılan önemli Diğer Diğer Diğer Bir’in penceresidir. sebeple dogusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde imkb Marmara Denizi’yle çevrilidir.

İçindekiler [gizle]
1 Tarihi
1.1 Doğu Roma İmparatorluğu
1.2 Osmanlı İmparatorluğu
1.3 Tarihi Yapılar
1.4 Bucak oluşu
1.5 İlçe oluşu
2 Nüfus
2.1 mahalleler
3 Politika
3.1 Yerel Seçimler
3.2 Genel seçimler
4 Ekonomi
4.1 Popüler Kültür
4,2 Yemek
5 Sağlık
6 Egitim
7 Spor
8 Ulaşım
9 belediyeler Kardeş
10 Kaynakça
11 Dış Bağlantılar
Tarihi’nden [Language | Kaynağı Dil]

Surlar, Fatih Zeytinburnu’nun sınırlarını oluşturur, sag taraf Zeytinburnu A.Ş.
Zeytinburnu isminin, Tarihî yarımadanın Marmara kıyılarından Doguya bakınca Coğrafi Olarak Bir burun gibi gözüken ilçe kıyılarından ziyaretinde bu alandaki zeytinliklere ithafen Yapılan “Zeytinburnu” adlandırmasından geldiği, ,, düşünülür. Bakırköy ilçe komşu ‘de Bulunan Zeytinlik mahallesi, civardaki eski zeytin varlığının Bir Diğer delilidir.

Doğu Roma İmparatorluğu [Language | Kaynağı Dil]
Zeytinburnu Konum olarak, Gösterilen Gösterilen Gösterilen İstanbul Surları Yer alir arasindan Bakırköy (Hebdoron) A.Ş .. Sahilinde Bulunan kimi kaynaklarda liman [3], kimi kaynaklarda kale / kule [4] Olarak geçer “Strongylion “ya da” Kyklobion “Zeytinburnu’nda konumlandırılır Ettik. Bu Yer alan Marmara kıyılarından Başlamak Üzere, Konstantinopolis’in başlıca giriş kapısı Olan Altın Kapı (Yedikule Zindanları) Basta olmak Üzere Belgradkapı, Silivrikapı, Mevlanakapı Topkapı Zeytinburnu’na Açılır Ettik bölge. Ünlü Roma ilçenin Egnatia Yolu yollarından Güneyin geçerek İmparatorluğun başkentini Trakya Adriyatik Denizi’ne Bağlar Üzerinden makedonya A.Ş .. başkentin Yaşadığı Tüm kara kuşatmaları esasen ilçede topraklarında gerçekleşmiştir.

Türkler öncesi döneme iliskin en önemli Diğer Diğer Diğer yapı, Balıklı Ayazması yanına Yapılan Balıklı Kilisesi (Panagia Pege) ‘dır. Kilise, İmparator I.Leo Tarafından 457-474 Yılları Arasında Yapılmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu [Language | Kaynağı Dil]

Zeytinburnu Belediyesi, Osmanlı askeri hastanesi
Zeytinburnu’na ilk yapılaşma YAPILAŞMA Yapılaşma yerleşim İstanbul’un Türklerin eline geçmesini izleyen yillarda Kazlıçeşme dolaylarına Kudüslü papazlar diye adlandırılan insan Topluluğu yerleşmesiyle başladı. İstanbul, Türklerin eline geçince çok eskiden Kentte yerleşmiş Olan Rumlar Arasında anlaşmazlık çıktı. Bu “Sonucu anlaşmazlık Kudüs’lü papazlar “bugün Zeytinburnu Olarak Bilinen deniz kıyısına yerleştiler.

Buraya yerleşen papazların İstanbul icine kalanlara Göre daha dindar oldukları, İstanbul icinde eski yerlerinde kalan papazların Hıristiyan dininin kurallarını çiğnemelerine göz yummadıkları Için o çağlarda boş Olan bu topraklar Üzerine yerleştikleri söylentileri Günümüze değin ulaşmış Bulunuyor. Bir Süre Sonra, Zeytinburnu ile Kazlıçeşme dolayları Kudüslü Papazların, türlü Tarım Ürünleri, zeytin birçok yemisler yetiştirerek Ettik, gönüllerince yaşam sürdürdükleri Bir yöre Durumuna geldi.

Bakırköy Tapu Artık yazdıklarınız kaydedilecek incelendiğinde; . Bugünkü Zeytinburnu ilçesi topraklarının / 4’ünün 3 “Kudüslü Şerif Çiftliği” adı Altında, Kudüslü papazların tapulu yerleri Olduğu Ortaya çıkmaktadır . Yillarda Yapılan Göre Oğlu II araştırmalara . Bayezit çağından Önce bu toprakların Türklerin tapulu yerleri Olduğu Ortaya çıkmıştır krediniz nedenle Zeytinburnu topraklarının tapu kayıtlarında Kudüslü Papazların yeri Olarak gözüken bölümlerden birçoğu Vakıflar Yönetimine devredilmiştir.

Küdüslü papazların yasadiklari çağlarda bu YERLER güzel bir yöre Durumuna geldi. İklimin zeytin safra yetiştirilmesine elverişli Olduğu bu çağlarda Zeytinburnu yöresi Bir gezinti yeriydi. İstanbul kentinin Kıyısında Bir eğlenme, dinlenme, gezinme yeri Olarak uzun yıllar istanbul halkinin yasamini etkiledi.

Bakırköy ile Kazlıçeşme arasında “İskender Çelebi” Adıyla Bilinen Bir gezinti yeri bulunuyordu. Çok güzel bir bahçe, bahçenin icinde Köşkler, köşklerin Önünde Denizli’nin kucak kucağa Olan Yalılar vardı.Burası Osmanlı Hakanlarının (padişahlarının) gönülerince yasadiklari Bir yerdi. İlçede dericiliğin başlaması Zeytinburnu ilçesi Toprakları uzerinde yerleşmeyi etkileyici ikinci olay; Kazlıçeşme’de dericilik sanayisinin kurulmasidir.

Türkiye’de dericilik sanayisinin 150 yılı aşkın tarihçesi Kazlıçeşme’de Başlamıştır denebilir. Kazlıçeşme Kentin Dışında kalan boş Bir yöreydi. Dericilik sanayi, deniz Kıyısında, suyu, güneşi kısaca Kendisine gegbekli Tüm olanakları sağlayabileceği Bir ortam bulmuştu. Bu Ortamda dericilik gelişirken Çevreye yerleşenlerin Sayısı da onu Geçen gün biraz daha çoğalıyordu. Dericilik sanayini, dokuma sanayi izledi. 1927 Yılında Bezmen’ler Kazlıçeşme’de dokuma sanayini kurunca Çalışan İşçiler Çevreye yerleşmeye başladılar.

. Haritada İlçeye isminin veren burun ile Yenikapı Mevlevihanesi, Balıklı semti Çırpıcı Çayırı belirtilmiştir Ettik . AYRICA, deniz Kıyısında Yedi-Kuleli KOY isimli Bir YAPILAŞMA YAPILAŞMA Yapılaşma yerleşim yeri gösterilmiş ilçenin
Tarihi Yapılar [Language | Kaynağı Dil]
Kazlıçeşme Fatih Camii, kesin yapım yılı bilinmemekle beraber, istanbuldaki ilk türk camisi Olduğu idaa edilir.
Takkeci İbrahim Ağa Camii
Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Mescidi
Seyyid Nizam Tekkesi
Merkez Efendi Türbesi ziyaretinde Tekkesi
Hacı Mahmud Ağa Tekkesi, sadece sadece sadece sadece sadece sadece sadece sadece temelleri Günümüze ulaşabilmiştir.
Yenikapı Mevlevihanesi
Erikli Baba Tekkesi / Cemevi’ne
Balıklı Rum Kilisesi Balıklı Ayazması A.Ş.,
Balıklı Rum Vakfı Hastanesi
Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi
Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Binası, tarihi 1828’e Kadar giden bir askeri hastanedir
Abdülbaki Paşa Kütüphanesi
Merkez Efendi Hamamı
Kazlı Çeşme, bir mahalleye de Adını veren kaz figürlü çeşmedir.
Bucak oluşu [Language | Kaynağı Dil]
Zeytinburnu ilçesi Toprakları 1953 Yılına Doğusu Fatih ilçesi batısı Bakırköy ilçesi topraklarında kalan Bir yöre Olarak yönetildi. değin 1950 yıllarında artık Fatih Veya Bakırköy Yönetimi yapılamayan bu yörenin yönetimsel Bir örgüte kavuşturulması düşünülmeye başlandı. büyük ilçesinden 30 Temmuz 1953 Tarihinde Fatih İlçesine Bağlı Zeytinburnu Bucağındaki Olarak örgütlendirildi. Batı bölümü yine Bakırköy İlçesine Bağlı Olarak Kaldı.

| İlçe [Dili oluşu Kaynağı Language]

Belgradkapı
Toplumsal, Ekonomik çoğalan Nüfusu Günden güne, Kültürel sorunlari ONU Geçen gün Bir kat Artan Bir yöre Olarak buyudu. 1940’lardan 1960 yıllarına değin iç göçün pek çok sorunuyla karşılaştı. 1955 17.585 Olan nüfus, 5 yıl Sonra 5 kat 88.341 oldu artarak 1960 yılı sayımlarında sayımlarında. Artık Fatih Bir Bucağındaki Olarak kalamayacak duruma gelmişti. ilçesinin Ilinin Eklendi Eklendi Eklendi bunun Üzerine Eylül 1957 1 Tarihinde 7033 Sayılı yasa ile Zeytinburnu İlçesi Adıyla İstanbul 14. ilçesi Olarak örgütlendirilmeye başlandı.

Günümüzde, Zeytinburnu İlçesi 13 oluşup mahalleden ilçede köy Yerleşimi yoktur. İlçede 58 cadde ile 971 sokak bulunur Toplam. İlçenin ana caddesi 58. Bulvar, adli trafiğe tek yönlü açık caddedir. İlçede caddeler GENELLİKLE numara ile adlandırılır. İlçedeki söz edilmesi gereken Bir Diğer yapı Olivium Outlet Center alışveriş merkezidir.

AYRICA ilçede askeri lojmanlar sahil kesiminde Tank Bakım Fabrikası bulunmaktadır Ettik.

Nüfus [Dil | Kaynağı Dil]

Zeytinburnu’nun mahalleleri komşu ilçeleri A.Ş.
İstanbul Ticaret Odası desteğiyle Prof. HART’ın 1962 hazırladığı “Zeytinburnu: Gecekondu Bölgesinde” Adlı eserde benzetilmiş Halkın% 51.8 ‘. Sinin yurtdışı doğumlu Olduğu belirtilmektedir Yurtdışından gelenlerin çoğunluğu Bulgaristan Yugoslavya doğumludur, bu ülkeleri’ndeki ‘ndeki Yunanistan Romanya doğumlular izler, A.Ş., . Ettik Türkiye Kökenli nüfusta Benzer İstanbul Asilli Değildir sekılde. Yurtiçinden gelip Zeytinburnu’na yerleşenlerin% 48,7’si bölgesindendir Karadeniz. Diğer bölgelerden gelenlerde çoktan aza doğru şu şekildedir; Doğu Anadolu, Trakya İç Anadolu A.Ş. .. Fakat BBC muhabirine BBC muhabirine BBC muhabirine 1960 yılının verileridir bunlar. Günümüzde Tabakhaneler kaldırılana Kadar Temel sektör DERICILIK oldugu icin Yoğun hayvancılık ile uğraşan Doğu Zeytinburnu’na Yoğun Göç olmustur, Ettik bölgelerinden Güneydoğu Anadolu. ilçede Eklendi göçte durmamıştır. yurtdışı next to sıkıcıdır kazaklar, Uygurlar, Afganistan ‘Kökenli Türkler, Batı Trakya Türkleri A.Ş. Bulgaristan Türkleri 1960’lar sonrasında da İlçeye yerleşmeye devam etmişlerdir.

Günümüzde Kökenli Yaklasik 15.000 Türkistan Vardır ilçede. Insan on iki dalga Halinde gelmişlerdir üzerinde Temel Olarak. Üzerinde birinci 1952-1953 yıllarında yerleşenlerdir izniyle Adnan Menderes’in aşama. İkinci ETAPTA gelenler imkb Afganistan’da Yaşayan Türk soylu (Ağırlıklı Olarak Özbek) insanlardır. 1980 Bunlarda ‘lerde İlçeye gelmistir.

Yıl Toplam
1965 [5] 102,874
1970 [6] 117,905
1975 [7] 123,548
1980 [8] 124,543
1985 [9] 147,849
1990 [10] 165,679
2000 [11] 247,669
2007 [12] 288,743
2008 [13] 288,058
2009 [14 ] 290.147
2010 hakkında [15] 292,430
2011 [16] 293,228
2012 [17] 292,407
2013 [18] 292,313
2014 [19] 287,223
2015 [20] 289,685
mahalleler [Language | Kaynağı Dil]
Beştelsiz
Çırpıcı
Gökalp
Kazlıçeşme
Maltepe
Merkezefendi
Nuripaşa
Seyitnizam
Sümer
Telsiz
Veliefendi
Yenidoğan
Yeşiltepe
Politika [Language | Kaynağı Dil]
Yerel Seçimler [Language | Kaynağı Dil]
Zeytinburnu Belediye Başkanları Partileri [21] A.Ş.
Yıl Belediye Başkanı Parti Oy Oranı
1984 Muzaffer Çavuşoğlu ANAP% 44,27
1989 Hasan Yılmaz SHP% 28,55
1994 Adil Emecan DSP% 28,95
1999 Murat Aydın FP% 27,70
2004 Murat Aydın AK Parti% 52,71
2009 Murat Aydın AK Parti% 44,20
2014 Murat Aydın AK Parti% 49.2
Genel seçimler [Language | Kaynağı Language]
Yıl Parti Oy Oranı
1983 HP% 42
1987 ANAP% 39
1991 ANAP% 30
1995 RP% 23
1999 DSP% 30
2002 AK Parti% 41
2007 AK Parti% 46
2011 AK Parti% 51
Haziran 2015 AK Parti% 41
Kasım 2015 AK Parti% 51
Ekonomi [Dil | Kaynağı Dil]
. Tarihsel Olarak ilçenin İstanbul’a yakınlığı düşük yoğunluktaki iskan varlığı, Zeytinburnu’nu sanayiye Dayalı ekonomi Için cazip kılmıştır Ettik . Kazlıçeşme atılan osmanlıda Temelleri, tabakhaneleri ilçenin ana Ekonomik faaliyetini ziyaretinde ilçe kimliğini oluşturmuştur Çevresel nedenlerle 1996 Yılında Tuzla Sanayi Bölgesine taşınan Tabakhaneler uzun yıllar ilçede deri konfeksiyon Atölyeleri organize aksesuvarcılık gibi Ilgili Yan sektörlerin gelişmesine yardım Etmiştir. Günümüzde Tabakhaneler olmasada ilçede hala deri tacirliği, Atölyeleri bir .S. giyim aksesuvarcilik iş kolları Faaliyet göstermektedir.

Osmanlının ilk fabrikalarında Olan 1850’de Dağıtımı Dağıtımı dağıtımı Kurulan Bakırköy Zeytinburnu’ndaki sınırına Dağıtımı Dağıtımı dağıtımı Kurulan “Bakırköy Pamuklu Dokuma Fabrikası” [22], ilçe icinde kurulmasada, Ettiği ıcın işçilerin Bir Kısmı Zeytinburnu’nda, Kardiyo Zaman ilçeninde Ekonomik yapısında Önemli Bir etkendir. Ikamet Fabrika Cumhuriyet Döneminde Sümerbank’a devredilir. Zeytinburnu Sümer mahallesinin ismide buradan gelir. Mahalle uzun yıllar fabrika işçilerinin iskan Mekanı olmustur. Bir Diğer Osmanlı fabrikasıda silah sanayisine Hizmet Için Zeytinburnu’nda Dağıtımı Dağıtımı dağıtımı Kurulan demir fabrikasıdır [23] [24]. İlçe sahilindeki demirhane Caddesi Adını buradan almıştır.

Günümüzde ilçenin kuzeydeki Seyitnizam, Merkezefendi Maltepe mahallerinde Demirciler Matbacılar Siteleri ile Otosanayi Siteleri bulunmaktadır Ettik Ettik. İlçenin merkezi Sayılan güney Kısmı imkb artık Yoğun iskan NEDENİYLE, temel Faaliyet sanayi Yerine ticarettir.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Süryani Mezarlığı Kilise A.Ş.
Zeytinburnu’nda Yeralan “Merkezefendi Tıp Bitkiler Bahçesi” Çeşitli Tıbbi Bitkilerin yetiştirildiği Bir araya geldi Ettik Alanda kursların düzenlediği Bir merkezdir. 1999 beri yilindan onu yıl haziran ayının başında kutlanan Geleneksel “Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali” ilçedeki önemli Diğer Diğer Diğer aktivitelerdedir.

İstanbul’un 7. organik pazarı olan “Zeytinburnu Organik Halk Pazarı” 2010 30 Ekim gününden beri ilçede faaliyettedir [25].

İstanbul’un fethi Için Savaşlar vadilere Büyük’ün gerçekleşen Oranda ilçe Sınırları dahilinde gerçekleşmiştir. İlçede Fatih’in fetih Için kurduğu karargahın yeri Küçük Bir anıtla belirtilmiştir. Anita itafen semtin adı “Dikilitaş” ‘tır. Fetih Konusuna ışık tutması Için Yapılan Panorama 1453 Tarih Müzesi ilçenin kuzeyinde Topkapı yer alir mevkinde.

Tabakhanelerin kaldırılmasıyla, Kazlıçeşmede açığa çıkan Geniş Alan Günümüzde İstanbul’un Önemli resmi Yapılan yazım alanlarından biridir [26].

İlçenin uzun Süre Konut Olarak iskan edilmeyişi Bakırköy, Merkez gibi Kalabalık Ettik daha eski yapılaşma YAPILAŞMA Yapılaşma yerleşim yerlerine Yakın Olması sebebi ile ilçede Mezarlıklar Geniş yer Kaplar Ettik. İlçede Çeşitli Müslüman mezarlıklarının aşağıdaki Balıklı Ermeni, Balıklı Rum Kadim Süryaniler mezarlıkları da bulunur Ettik. Birçok Rum Patriğin . ilçededir Mezarı onlarin dışındaki Mezarları Zeytinburnu’nda Olan Bazi ünlü isimler:

Halide Edib Adıvar [27]
Sabahattin Eyüboğlu [28]
Adnan Menderes
, Turgut Özal
Hrant Dink
Popüler Kültür [Language | Kaynağı Dil]
. Büyükşehre göç Ettik Sanayileşme olguslarıyla hızla Büyüyen Zeytinburnu, işçi gecekondu Temeli filmler Için çekim Mekanı olmustur Ettik 60’larda çekilen ödüllü filmi uc tekerlekli Bisiklet Hayat Bazen tatlıdır A.Ş. filmlerinin bazi sahneleri ilçede çekilmiştir. Yeşilçam dönemi komedi tarzı yapımlarıyla hatırlanan Kemal Sunal’ın Bekçiler’e Kralı filmi, Zeytinburnu’na Bir Bekçinin hikâyesini anlatır atanan. [29]. Eklendi Eklendi Eklendi bunun Dışında surları dekor Olarak kullanan filmlerde Vardır. Türk sinemasının ilk tuz işçi Temalı Filmlerinden Sayılan Olan Tarık Akan’ın rol Aldığı Çark filmi ilçede Bulunan deri işçilerinin yasamini konu ALIR.

Yemek [Language | Kaynağı Dil]
. Zeytinburnu’na yemek Konusunda en önemli Diğer Diğer Diğer Mekanı “Tarihi Merkezefendisi Köftecisi” dir . 1962’den beri faaliyettedir . Etin Özelliği dananın kaburgası boşluğundan yapılmasıdır kuzunun Ettik Günümüzde Benzer adlarla Kardiyo BÖLGEDE Başka köftecilerde Vardır A.Ş. Vedat Milor’un tabiri ile bölge Bir “köfte gettosu” dönüşmüştür na.

Sağlık [Dil | Kaynağı Dil]

Ermeni Hastanesi
İlçede gösteren hastaneler FAALİYET;

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Zeytinburnu Semiha Şakir Doğum Evi Kadın Hastalıkları ve Eğitim A.Ş. Araştırma Hastanesi
Özel Balıklı Rum Hastanesi
Özel Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi
Özel Avrasya Hastanesi
Özel Sante Plus, Hastanesi
Eğitim [| Dil Kaynağı Dil]
. Yerleşkesi Vardır üniversitesinin İlçede vakıf 2 adet Bunlar Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı yerleşkesidir Ettik. Topkapı Yerleşkesi Yenikapı Mevlevihanesidir. 27 Şubat 2014 Tarihinde Biruni Üniversitesi Zeytinburnu Sınırları İçerisinde Kurulmuştur.

Spor [Dil | Kaynağı Dil]
. Zeytinburnu, İstanbul çapında önemli Diğer Diğer Diğer yeri Olan spor tesislerine ev sahipliği yapar Bunlar Uluslararası Alanları spor kültür organisazyonuna ev sahipliği yapan Abdi İpekçi Arena Türkiye’nin önemli Diğer Diğer Diğer hipodromlarından, Bakırköy sınırında Yer alan Veliefendi Hipodromudur A. Ş. Ettik birçok. İlçedeki Veli Efendi ismini mahallesine vermiştir.

Eklendi lacivert-beyaz renkleri benimsemiş Zeytinburnuspor isimli Bir futbol takımı Vardır. Next to sıkıcıdır Ilçenin takım, Zeytinburnu Stadyumu’nda yapmaktadır.İlçede 2 tane daha Önemli Diğer Takımlar Vardır, Bunlardan biri Merkezefendispordur İkinicisi Türkiye’de Futbol kulüplerine altyapıdan sporcu yetiştiren Damlaspordur birçok.

Ulaşım [Dil | Kaynağı Dil]

Marmaray, Kazlıçeşme İstasyonu
Zeytinburnu’na ulaşımla ilgili bilgiler

İlçenin otobüs kodu 93’tür. Eminönü (93), Beyazıt (93C), Taksim (93T) Mecidiyeköy (93M) A.Ş ‘e ilçeden otobüs seferi Vardır. AYRICA kodlu (81) kısmından ilçenin Eminönü sahil – otobüsü (E- 51) Taksim A.Ş. kodlu Yeşilköy -. Yeşilköy ekspres otobüsü de geçmektedir
. Vardır durağı Kazlıçeşme A.Ş. Marmaray ilçeden geçer,
. Zeytinburnu’nda sınırlarından geçer M1 Hatları, ziyaretinde T1,
Bunların çoğu yerin epey cogu yerin epey cogu yerin epey next to Topkapı A.Ş.’nin . Bakırköy dolmuşlar Vardır ‘e
Kardeş [dil | belediyeler Kaynağı Dil]
Azerbaijan.svg Nerimanov, Azerbaycan Bayrağı
Azerbaijan.svg Kuala bayrağı, Azerbaycan
Palestine.svg Beyt Hanun bayrağı, Filistin
Kazakhstan.svg Semey bayrağı, Kazakistan
Kazakhstan.svg Taraz bayrağı, Kazakistan
Albania.svg İşkodra bayrağı, Arnavutluk

Zeytinburnundan Güneşin Doğuşu, Gökalp Mahallesi
Kaynakça [Language | Kaynağı Dil]
^ http://www.zeytinburnu.gov.tr/default_B1.aspx?content=51
^ adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS)
^ ancientportsantiques.com
^ pleiades.stoa .org
. ^ “1965 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “1970 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Kasım. 2012 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “1975 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “1980 genel nüfus sayımı verileri” ( html). Türkiye İstatistik Kurumu. Tarihinde kaynağından arşivlendi 3 Kasım 2012. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “1985 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012 .
. ^ “1990 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “2000 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Kasım. 2012 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2007 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2008 genel nüfus sayımı verileri” ( html). Türkiye İstatistik Kurumu. Tarihinde kaynağından arşivlendi 3 Kasım 2012. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^ “2009 genel nüfus sayımı verileri” (html). Türkiye İstatistik Kurumu. Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Kasım 2012 .
. ^ “2010 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . Kasım 2012 3 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “2011 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Kasım. 2012 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Kasım 2012.
^. “2012 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu 3 Temmuz 2014 Tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2014 3 Temmuz
^ “2013 genel nüfus sayımı verileri” (html). . Türkiye İstatistik Kurumu . 3 Temmuz 2014 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 3 Temmuz 2014
. ^ “2014 genel nüfus sayımı verileri” (html) . Türkiye İstatistik Kurumu . 10 Şubat 2015 Tarihinde kaynağından arşivlendi Erişim tarihi: 10 2015 Şubat
^. “2015 genel nüfus sayımı verileri” (html) (Dogrudan Bir kaynak olmayıp Ilgili veriye Ulaşmak İçin sorgulama yapılmalıdır) Türkiye İstatistik Kurumu. Erişim tarihi: 2016 13 Nisan
^ yerelnet.org.tr, Zeytinburnu Belediyesi
^ Sümerbank’ın tarihi
^ Zeytinburnu Fabrikası Sümerbank
^ Metalurji Döküm Sektörünün Tarihçesi, İSDÖK A.Ş.
^ Zeytinburnu Organik Halk Pazarı Açıldı …
^ İstanbul miting Alanları, İsatanbulburda. com
^ Halide Edib Adıvar
^ Sabahattin Eyüboğlu
^ kemalsunalfilm.com

Yorumlar

Google+sitemap

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat